Przed nami drugi sparing i ostatnie szlify na mecz Pucharu Polski | Sokół Ostróda

Menu odnośników dodatkowych

Przed nami drugi sparing i ostatnie szlify na mecz Pucharu Polski

Posted by admin2 on 15 Lipiec, 2017 - 01:07
Aktualności

Przed nami drugi a zarazem ostatni sparing przed pucharową potyczką z dwukrotnym mistrzem Polski, Polonią Warszawa. Mecz pucharowy miał się odbyć w sobotnie popołudnie, natomiast z racji inscenizacji bitwy grunwaldzkiej, mecz został przełożony na wtorek na godz.18:00. Gramy za to w Mławie sparing z silnym miejscowym 4 ligowcem. Kliknij i czytaj dalej

Termin meczu z Polonią zbiegł się z mobilizacją Policji na obchody grunwaldzkie, wnioskiem komendy o przełożenie meczu a to zrodziło spory problem bo zmieniony został plan przygotowań i trzeba było znaleźć sparingpartnera na sobotni termin, na szczęście zgodę wyraziła Mławianka Mława, 4 ligowiec z Mazowsza, który po nieudanej pracy Zbigniewa Kaczmarka(były trener Stomilu i Wigier) odbudowuje siły. W ostatnim sparingu wysoko aż 3:0, pokonali mistrza naszej grupy 3 ligi, Drwęce Nowe Miasto L. W ostatnich latach dosyć często gramy sparingi z Mławianką, w ubiegłym roku w analogicznym okresie zremisowaliśmy bezbramkowo w Mławie natomiast w tegorocznej przerwie zimowej wygraliśmy z Mławianką aż 3:0 w Ostródzie.

Pierwszy sparing Sokół przegrał wysoko bo aż 0:4 z 1-ligowym Stomilem. Jak wiemy drużyny z wyższych lig szybciej zaczynają rozgrywki ligowe więc szybciej startują z przygotowaniami i to było kluczowe jak i to, że w olsztyńskim zespole piłkarze przed wyjazdem na krótkie zgrupowanie chcieli pokazać się trenerowi przed rozmowami o konkraktach. Wielu kibiców było zaniepokojonych wynikiem Sokoła, trzeba jednak zachować spokój, jest sporo zmian w zespole, ale przede wszystkim drużyna była dopiero po dwóch dniach treningowych w tym wyczerpujących testach sprawnościowo-wydolnościowych. Natomiast 3-ligowcy nie odmawiają grania sparingu z wyżej notowanymi rywalami i nie oglądają się na termin meczu w związku z cyklem przygotowań. Jak wiemy przed ubiegłym sezonem wypadliśmy lepiej w sparingu ze Stomilem i to trochę zamydliło obraz siły naszej drużyny, popadliśmy w hurra optymizm, więc teraz porażka przestrzega i determinuje do wytężonej pracy na treningach.

W środę nasi piłkarze rozegrali wewnętrzny sparing, po nim trener podziękował jak na razie kilku testowanym graczom, zostali jednak bramkarz, boczny pomocnik oraz napastnik w dodatku kontrakt podpisał inny prawy pomocnik, Patryk Rosoliński. Do treningu i gry na boisku wrócił Krystian Słowicki, który chce bardzo pomóc drużynie w meczu pucharowym! Przypomnijmy, że Krystian w końcówce sezonu doznał urazu i w finale pucharu musiał zejść z boiska tuż po pierwszym gwizdku. Blisko podpisania kontraktu jest bramkarz Kamil Kotkowski, do pełni formalności pozostała jedynie zgoda na transfer poprzedniego klubu, co ciekawe pozyskaniem Piotra Sikory jest GKS Wikielec. Piotrek wiosną stracił na dobre miejsce w podstawowej jedenastce do tego długo leczył kontuzje i były trener Sokoła obecnie szkoleniowiec GKS, chciałby pomóc odbudować formę naszego bramkarza. Zapytania o Kamila Smyta złożyły dwa kluby 3 – ligowe z naszego regionu, natomiast jak udało nam się ustalić Kamil szuka też klubu na pomorzu, w czym pomaga mu Michał Danilczyk, który podobno ostatecznie wylądował w 3-ligowym klubie Kotwicy Kołobrzeg. W Gazecie Ostródzkiej podano jakoby Sokół zrezygnował z Kamila, natomiast prawda jest taka, że zarówno trener Sokoła jak i władze klubu rozmawiały z piłkarzem na temat przedłużenia kontraktu, nie mniej jednak Kamilowi nie było w tym roku po drodze z trenerem, gdyż nie był zadowolony z czasu jaki przebywał na boisku(Kamil zagrał w 29 meczach ubiegłego sezonu, będąc ponad 1400 minut na boisku, strzelił 2 bramki i obejrzał raz czerwony kartonik). Mimo wszystko „Smytek” ma coś do udowodnienia czego mu życzymy, by pokazał że stać go na regularną grę w 3 lidze i powrót do Sokoła.

W minionym tygodniu zapytania o powrót do drużyny złożyli Kamil Dmowski i Sebastian Pączko, natomiast klub prowadził już zaawansowane rozmowy na temat pozyskania zarówno pomocnika do środka pola jak i dwóch młodzieżowców na prawą stronę, więc nici z powrotem obu piłkarzy do naszego klubu. Szczególnie szkoda Seby, ale strategią jest gra na prawej pomocy młodziezowcami, trener zaproponował Sebastianowi walkę o skład na pozycji napastnika, ten jednak odmówił bo czuje się pomocnikiem. Szkoda bo jego skuteczność to atut i powinien też naszym zdaniem grać bardziej z przodu. Czas goni przed pucharowym meczem i klub nie może sobie pozwolić na zwlekanie z transferami. W dalszym ciągu, czyli do momentu rozpoczęcia rozgrywek, trwać będą poszukiwania zmiennika/wzmocnienie prawej obrony jak i młodzieżowca do środka pola. W jutrzejszym meczu, który rozpocznie się o godz.11:00 oprócz tych co zostali testowanych zawodników, sprawdzeni ponadto zostaną, jeszcze jeden napastnik i bardzo dobry środkowy pomocnik. Generalnie trener będzie starał się zgrać zespół przed wtorkowym meczem z Polonią.

Aktualny wynik meczu z Mławianką będziemy podawać na naszym profilu facebookowym...KLIKNJ TUTAJ

Od jutra rusza przedsprzedaż biletów na mecz z Polonią, zainteresowanie tym pojedynkiem jest ogromne, swój przyjazd zapowiada też grupa ponad 50 kibiców Polonii! Nie czekajcie z kupnem biletów i od jutra do wtorku, ruszajcie po nie do sklepu R-gol w Białych Koszarach (ul.Sobieskiego)!